סלמונלה – זה רק נשמע מפחיד

סלמונלה – זה רק נשמע מפחיד

הביצים הישראליות הן מהטובות בעולם

לאחרונה פורסם כי “30% מהביצים נגועות בחיידקי סלמונלה, בזמן שמספר הבדיקות ורמת הפיקוח ירדו משמעותית, כך שבשוק הישראלי משווקות ביצים מזוהמות”, אך האם הטענה הזו נכונה, או שמא מדובר בהמצאה? אביב אלגור, מאמין שהתשובה השנייה – היא שנכונה.

אלגור טוען כי הנתונים הללו הם בגדר “פייק ניוז”, כיוון שהוא מכיר את רמת הפיקוח הוטרינרי בארץ: “הרמה היא בהחלט גבוהה בכל קנה מידה עולמי, הביצים הישראליות הן מהאיכותיות שיש בעולם, יותר מהביצים הנמכרות באירופה”. חשוב לדעת, כי למרות השם המבהיל, סלמונלה היא שם כולל לחיידקים, שרק חלקם הקטן מזיק באמת לגוף. הראייה לכך – בתי החולים מלאים בחולים שאינם חלו בעקבות זיהום סלמונלה, ואחוז החולים בעקבות זיהום כזה הוא נמוך משמעותית מכל מחלה אחרת.

“משרד החקלאות והרשויות מגיבות מהר כאשר ישנה בעיה של זיהום, כך שאין פחת והביצים המזוהמות לא מגיעות לצרכנים”, מוסיף אלגור. “עוד דבר המעיד על איכות הביצים הגבוהה בישראל, הוא שמעת לעת נוצר מחסור בביצים, בעיקר לפני חגים. הממשלה פותחת את מסכות היבוא, ומייבאת ביצים מטורקיה וספרד, אך איכותן נמוכה והצרכנים לא קונים את הביצים הללו. הצרכן הישראלי אוהב ביצה לבנה וגדולה, לעומת ביצים צהובות וקטנות הנמכרות באירופה”.

לכן, בשורה התחתונה, הביצים הישראליות הן מהטובות בעולם – גם איכותן וגם רמת הפיקוח על הלולים הן מהגבוהות שיש בעולם המערבי.

כתוב/כתבי תגובה